Model: GPP_0011
Realizacja zamówienia: 2-14 dni
Producent: GPPWykonana ze specjalnych, impregnowanych tkanin szklanych taśma przeznaczona do izolacji termicznej nagrzewających się do wysokich temperatur elementów układu wydechowego. W obrębie komory silnika, w szczególności kolektorów wydechowych, osprzętu turbosprężarek itp.

Taśma znacząco redukuje poziom promieniowania cieplnego obniżając przy tym samym temperaturę pozostałych podzespołów znajdujących się w komorze silnika.

Nasza taśma jednocześnie stabilizuje temperaturę pracy zaizolowanych elementów układu wydechowego wydłużając ich żywotność oraz poprawiając osiągi i parametry pracy silnika.

Tkaninowa izolacja układów wydechowych jest stosowana w sportach wyczynowych od końca lat 80-tych i znalazła również zastosowanie w ciężkich pojazdach przemysłowych, militarnych, w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, potwierdzając swoją popularnością, jak poważnym problemem jest ciepło wydzielane przez układ wydechowy.

Sposób montażu:

 1. Ustalić wymaganą długość taśmy do owinięcia elementu wydechowego, korzystając z tabeli poniżej. Należy zwrócić uwagę, aby dodać ok. 20cm do całkowitej długości taśmy na każde zagięcie lub kolano.
 2. Owinąć taśmę na początku izolowanego fragmenty rury wydechowej i zabezpieczyć spinką lub cybantem.
 3. Kontynuować owijanie elementu zwracając uwagę, aby taśma była dobrze naciągnięta, a jej poszczególne oploty zachodziły na siebie ok. 5-6mm.
 4. Po owinięciu całego elementu zabezpieczyć ostatni oplot spinką lub cybantem.
   


UWAGA!
: Pierwszego uruchomienia silnika po wykonaniu izolacji należy wykonać na zewnątrz luz w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Ze względu na specyfikację procesu produkcyjnego, taśma zawiera niewielkie ilości oleju oraz innych substancji, co może być przyczyną wydzielania się niewielkich ilości dymu podczas pierwszego rozgrzania..

Dymienie powinno ustać po ok. 30 minutach pracy silnika. Włókna a szklane, z których zrobiona jest taśma, mogą powodować nieznaczne podrażnienie skóry, dlatego zalecamy pracę w rękawicach ochronnych podczas montażu.

Jakość porównywalna z produktami konkurencyjnych marek np. Thermo Tec, DEI, Pitking.

 
 

 • Wytrzymałość do 1000'C.
 • Szerokość 25mm lub 50mm
 • Długość 4,5m
 • Grubość ok. 2mm.
 • Nie zawiera azbestu.